KIRIKKALE BELEDİYESİ CAMİ VE KUR’AN KURSLARINDA DEZENFEKSİYON ÇALIŞMASI BAŞLATTI

Kırıkkale Belediyesi Cami ve Kur’an Kurslarında Dezenfeksiyon Çalışması Başlattı

Belediyemiz vatandaşların daha temiz ve sağlıklı ortamda ibadetlerini ifa edebilmeleri amacıyla şehir merkezi genelindeki cami, mescit, Kur’an kurslarında dezenfeksiyon çalışmaları başlattı.

Tüm İbadethaneleri Kapsıyor

Kırıkkale Belediyesi olarak cami ve cami çevrelerinde ilaçlama çalışması başlattık. Çalışmayı Kırıkkale Belediyesi Temizlik İşleri Halk Sağlığı mobil ekipleri gerçekleştiriyor. Çalışma Kırıkkale merkezde bulunan bütün camileri kapsayacak. Yıl içerisinde cami, mescit ve Kur’an Kurslarında dezenfekte çalışmalarını ara vermeden sürdüren Kırıkkale Belediyesi ekiplerimizce özel olarak hazırlanmış araç ve gereçler yardımıyla, uzak yakın demeden tüm ibadethaneleri dezenfekte ediyor.

İbadetlerini Rahat Ortamda Yapacaklar

Çalışmadan Kırıkkale’de bulunan tüm camilerde vatandaşların ibadetlerini daha rahat bir ortamda yapması amaçlanıyor. Çalışma sırasında cami çevrelerinde ve Cami içerisinde ilaçlama gerçekleştiriliyor. Kırıkkale Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Başkanımız Saygılı açıklamasında “ Vatandaşlarımızın yoğun olarak bulundukları cami ve mescitlerde ekiplerimiz eliyle kapsamlı bir şekilde ilaçlama çalışması başlattık. Çalışma şehir merkezimizde bulunan tüm camilerimiz ve çevresinde sürdürülecek. Yıl içerisinde periyotlar halinde gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalarımıza önümüzde ki dönemde de devam edeceğiz.  Bu sayede vatandaşlarımız ibadetlerini daha rahat bir ortamda yapabilecekler” ifadesini kullandı.Tarih: 17.10.2023 - Bu Haber 175 kişi tarafından okundu.