BİLİM MERKEZİMİZ SAMSUNLU GENÇLERİ AĞIRLADI

Bilim Merkezimiz
Samsun’lu Gençleri Ağırladı
Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezimiz, çevre illerin öğrencilerinden yoğun ilgi görüyor. Samsun’dan gelen kafile Bilim Merkezimizi ziyaret ederek atölye çalışmalarına katıldılar.
Gruplar Halinde Misafirlerini Ağırlıyor
Belediyemiz tarafından kısa bir süre önce hizmete açılan Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezi her gün gruplar halinde gelen öğrenci ve öğretmenleri ağırlıyor. Bu ziyaretlere son günlerde çevre illerden gelen öğrenci grupları da katılmaya başladı.
Samsun’lu Gençler İlgi Gösterdi
Çok sayıda sergi düzeneğiyle 7'den 70'e herkesin gezebileceği Bilim Merkezimiz, Kırıkkaleli misafirlerin yanı sıra çevre illerden gelen ziyaretçilerini ağırlıyor. Son olarak Samsun’dan Anadolu’yu tanıyorum kapsamında Kırıkkale’ye gelen gençler Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezi’ni de ziyaret etti. Bilimin Işığı Sergisi ile başlayan gezide gençler tüm atölyeleri gezerek burada çeşitli deneyleri gerçekleştirdi. Gökyüzü evinde de gözlem yapan öğrenciler Bilim Merkezinden memnuniyet ile ayrıldı.
Çevre İllerinde Dikkatini Çekiyor
Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezi’nin çevre illerinde dikkatini çekmeye başlamasının memnuniyetini yaşadığını belirten Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı “Aselsan işbirliğinde belediye olarak bu çaplı bir eseri öğrencilerimize ve bilime meraklılarına kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kırıkkaleli öğrencilerimizin büyük ilgisini çeken Bilim Merkezimizde artık çevre illerden gelen gençleri de ağırlıyoruz.“ifadesini kullandı.
Biliminde Üssü Yapmak İstiyoruz
Başkanımız Saygılı “Kırıkkale’miz savunma sanayiinin üssü olduğu gibi bilimin de üssü yapmak istiyoruz. Açıldığı günden bu güne yüzlerce öğrenciyi ağırladığımız bilim merkezi ile ülkemizin bilim şehirlerinden biri konumuna geldi. Bunun mutluğunu yaşıyoruz. Samsun’dan gelen gençlerde Bilim Merkezimizi ilgi ile gezdiler” dedi.


Tarih: 13.09.2023 - Bu Haber 80 kişi tarafından okundu.