MEZARLIKLAR’DA BAYRAM ÖNCESİ TEMİZLİK

Mezarlıklar’da Bayram Öncesi Temizlik

Belediyemiz, Kurban Bayramı öncesinde mezarlıklarda genel temizlik çalışması yürütüyor.  Vatandaşların bayram öncesi ve bayram süresince yoğun olarak ziyaret ettiği mekânlar arasında yer alan Yeni Mahalle, Kırıkköyü, Yuva Mezarlıklarında kapsamlı çalışmalar gerçekleştiriyor.

Huzurlu Ortamda Ziyaret

Kırıkkale Belediyesi yıl boyunca düzenli olarak yaptığı mezarlık bakım ve temizlik işlerini Kurban Bayramı öncesi yoğunlaştırdı. Kırıkkale Belediyesi Temizlik İşleri Ekipleri ve Fen İşleri Ekipleri, vatandaşların ahirete intikal eden yakınlarının kabirlerini temiz ve huzurlu bir ortamda ziyaret edebilmeleri için şehir merkezindeki üç mezarlıkta geniş çaplı temizlik çalışması ile bakım onarım yaptı.

Bayrama Hazır Hale Getirildi

Yapılan çalışmalar kapsamında önce mezarlıklarda yabani ot temizliği yapan ekipler diğer taraftanda ilaçlama çalışmaları yürütüyor. Ayrıca mezarlık içlerinde deforme olan yollarda ekipler tarafından bakım onarım kapsamında çevre düzenlemesi yapılıyor. Kırıkkale’de ki her üç mezarlıkta bayram öncesi ziyarete hazır hale getirildi.

 Tarih: 22.06.2023 - Bu Haber 266 kişi tarafından okundu.