KIRIKKALE ÇİÇEK AÇACAK


Kırıkkale Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı, yapımı tamamlanan 1027 metre kare alan üzerine kurulu yeni serada incelemede bulundu. Kırıkkale Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı, “bir birinden farklı yüzlerce çiçeklerle Kırıkkale’yi renklendireceğiz” dedi. 


Havaların ısınmasıyla birlikte park ve bahçelerde kapsamlı temizlik ve bakım çalışması yapan Kırıkkale Belediyesi, bünyesine 1027 metre kare alan üzerine kurulu profesyonel serasının tamamlayarak çiçek üretimine başladı. Yeni serasıyla birlikte Kırıkkale Belediyesi çiçek üretim miktarını üç katına çıkaracak. Şehrin daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlamak için serada üretilen çiçekler kendilerini göstermeye başladı. Düşük bir maliyetle serada üretimi gerçekleştirilen mevsimlik çiçek ve çalı üretimleri sayesinde belediye bütçesinde de önemli bir tasarruf sağlanıyor.


Mevsimlik çiçek ve çalıların üretim alanı olan serada inceleme yapan Kırıkkale Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı, baharın gelmesiyle birlikte mevsimlik çiçek üretimine ağırlık verdiklerini, şehrin farklı bölgelerine dikimi gerçekleştirilecek bu çiçeklerle kentin güzel bir estetiğe bürüneceğini söyledi. Kırıkkale Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı, "Başta Kırıkkalemize kazandırdığımız parklarımız olmak ile birlikte tüm parklarımızda, refüjlerde, kavşaklarda çiçek dikimi gerçekleştireceğiz. Böylelikle şehrimiz daha modern bir görünüme girecek. Bu sene hizmete aldığımız yeni profesyonel seramızda Kırıkkale’mize hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu. 
Tarih: 8.05.2023 - Bu Haber 359 kişi tarafından okundu.