KIRIKKALE BELEDİYESİ İFTAR ÇADIRINDA YÜZLERCE KİŞİYİ AĞIRLAYACAK


Ramazan ayının olmazsa olmazı iftar çadırı bu senede Kırıkkale Belediyesince Cumhuriyet ve Demokrasi meydanında kurulacak.

BAŞLANGICI RAHMET, ORTASI MAĞFİRET, SONU KURTULUŞ

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Ramazan ayı dolayısıyla iftar çadırının kurulacağını söyledi. Başkan Saygılı “Başlangıcı rahmet, ortası mağfiret, sonu kurtuluş vesilesi olan mübarek Ramazan ayına bir kez daha kavuşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Manevi dünyamızda ayrı bir yere sahip olan bu mübarek aya bizleri kavuşturduğu için Rabbimize hamd-ü senalar ediyorum. Ramazan ayını; özünde yer alan yardımlaşma, hoşgörü, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla, dua ve ibadetlerimizle layığıyla idrak edebilmeyi Cenab-ı Hak´tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

HER AKŞAM İFTAR YEMEĞİ VERECEĞİZ

Ramazan ayının insanlar arasındaki birlik ve beraberlik bağlarının güçlenmesinde büyük katkısı olduğunu söyleyen Başkan Saygılı, “Toplum olarak bizi biz yapan güzel değerlerimiz ve geleneklerimiz ramazan ayında yenilenir ve kuvvetlenir. Kırıkkale Belediyesi olarak da kutsal bir ayda hemşehrilerimizin akşamları birlik ve beraberlik içinde geçirmeleri bu manevi duyguyu birlikte yaşamaları için ‘İftar Çadırlarımızı´ Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında kuruyoruz. Ramazan ayı boyunca burada iftar yemekleri vereceğiz. Bu vesileyle sevgili hemşehrilerimin, mübarek ramazan ayını kutluyor, bu mübarek ayın memleketimiz başta olmak üzere tüm İslam âlemine huzur, barış, adalet ve özgürlük getirmesini, hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.Tarih: 21.03.2023 - Bu Haber 459 kişi tarafından okundu.