PAZARCIK İLE KARDEŞ ŞEHRİ OLDUK


Kırıkkale Belediyesi Mart Ayı olağan meclis toplantısında depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi ile kardeş şehir olunması yönünde karar alındı. 

Depremde Kayıp Ettiklerimiz Dualar İle Anıldı

Kırıkkale Belediyesi Mart Ayı Olağan meclis toplantısını, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı  başkanlığında “Kent Yönetim Merkezi”nde gerçekleştirildi. Depremin ilk anından itibaren Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde yürütülen faaliyetlerin koordinesinde görevli olan Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı başkanlık ettiği meclis toplantısında depremde hayatını kayıp eden vatandaşlar için dua edilerek başlandı. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı, yaptığı açılış konuşmasında çok büyük bir felaket ile karşı karşıya olduğumuzu söyleyerek “Millet olarak bir bütün olarak bu felaketin altından kalkacağız. Depremin ilk anından itibaren o bölgedeyim. Meclis toplantısı nedeniyle geldim. Görevimiz devam edecek. Kırıkkaleli hemşehrilerime teşekkür ediyorum.” İfadesini kullandı. 

Bir Daha Böyle Acılar İle Karşılaşmayalım

Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı “Gerçekten depremin ilk anından itibaren depremin merkez üssü Pazarcık’tayız. Kurtarma ekibimiz ile birlikte deprem sonrası yola çıkmıştık, orada pekçok enkaz altından vatandaşımızı çıkarmayı Allah bize nasip etti. Çok zor bir süreçti bizim için. Pek çok olaylara tanıklık ettik. Bu devletimiz bunların hepsinin üstesinen gelecek güçte. Kırıkkaleli hemşehrilerimiz de bizim orada olmamız münasebeti ile çok hızlı bir şekilde yardımlarını yönlendirdiler, bizde onları karşılayıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Rabbim bir daha böyle acıları bizlere yaşatmasın” dedi. 

Pazarcık İle Kardeş Şehir Olduk

Gündem maddeleri arasında yer alan, Belediyeler arası yardımlaşma, dayanışma, işbirliği ve koordinasyonun güçlenmesi, sahip olunan imkan ve yetenekleri ortak kullanılması amacıyla depremin merkez üssü olan Kahramanaraş’ın Pazarcık ilçesiyle kardeş şehir olunması yönünde ki madde meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi. Gündem maddeleri arasına alınan depremzedelerden su abonelik işlemlerinden ücret alınmaması da yine meclis üyelerince kabul edildi. Küçük Sanayi Sitesi projesinde yer alan imar değişikliği, Gürler Mahallesi kavşak düzenlemesi talebi ve mücavir alan sınırları içerisinde yapılacak  inşaatlarda “Proje ve Raporların Kontrol Esaslarında” düzenleme yapılması yönünde belediye meclisine havale edildi. 
Tarih: 2.03.2023 - Bu Haber 347 kişi tarafından okundu.