ÇADIR KENTLERDE İLAÇLAMA ÇALIŞMASI YÜRÜTÜYORUZ

Çadır Kentte İlaçlama Çalışması Yürütüyoruz

 Depremin Merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık’ta yaraları saran Belediyemiz diğer taraftan da Çadırkentlerde dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.

 

Temizlik ve Hijyen Çalışmaları

Deprem bölgesinde oluşabilecek herhangi bir olumsuzluğa karşı her türlü tedbiri elinden bırakmayan Kırıkkale Belediyesi ekipleri, arama-kurtarma çalışmalarını tamamladıktan sonra enkaz kaldırma ve yardımın yanı sıra temizlik ve hijyen çalışmalarına da aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda depremin merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık İlçesi ve Narlı Mahallesinde Kırıkkale Belediyesi ekiplerince çadır kentlerde ilaçlama çalışması sürdürüyor.

 

Tüm Mücadelemizi Veriyoruz

Depremin ilk gününden bugüne dek Kahramanmaraş Pazarcık ilçesinde koordinasyonu sağlayan Kırıkkale Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı, tüm Kırıkkale’nin, gerek kamu kurumları gerek vatandaşlarımız ile birlikte Kahramanmaraş ta olduğunun altını çizdi. Başkanımız Saygılı ‘Belediyemiz ilk günden bu yana burada gerekli çalışmaları sürdürüyor. Her alanda hizmet vermeye ve Kahramanmaraş’ı yeniden kalkındırmak için tüm mücadelemizi veriyoruz’ diye konuştu.  

Salgın Riskine Karşı Önlem MAlıyoruz

Başkanımız Saygılı “ Ekiplerimiz salgın riskine karşı mücadele ediyor. Özellikle depremzedelerin kaldığı çadır kentlerde dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışmaları yapıyoruz. Çalışmalarımız özellikle kaldırılan enkaz alanlarında, vatandaşlarımızın yaşamış olduğu çadır kentlerde, kamu kurum ve  sivil toplum örgütlerinin hareket ettiği merkezlerde yapıyoruz. Yürütmekte olduğumuz dezenfeksiyon ve  ilaçlama çalışmalarımızı Kahramanmaraş Pazarcık ilçesinin yanı sıra yakın ilçe ve belde hüviyetinden mahalleye dönmüş yerlerde ekiplerimizin koordinesinde yürütüyoruz” dedi.

 Tarih: 23.02.2023 - Bu Haber 352 kişi tarafından okundu.