YENİ MEZARLIK ALANIMIZDA AİLE MEZAR YERİ TAHSİSİ BAŞLANDI

Yeni Mezarlık Alanında

Aile Mezar Yeri Tahsisler Başlıyor

Kırıkkale Belediyesince çevre yolu üstüne yapılan “Kırıkkale Şehir Mezarlığı”nda parselasyonu tamamlanan bölümde aile mezar yeri tahsislerine başlandı.

Hazır Hale Getirildi

Kırıkkale merkezde bulunan mezarlıkların dolması, yeni mezar yerine ihtiyaç duyulması üzerine Kırıkkale Belediyesince başlatılan yeni “Kırıkkale Şehir Mezarlığı” yapımı tamamlandı. Kısa süre sonra defin işlemlerine de başlanacak olan “Kırıkkale Şehir Mezarlığı”nda parselasyon işlemelerinin bir kısmı da tamamlanarak tahsise sunulmaya hazır hale getirildi.

Müracaat Muhtarlıklar Müdürlüğüne

İçerisinde mescit, sosyal alan, oto park, taziye evi gibi donatıların bulunduğu “Kırıkkale Şehir Mezarlığı”nda parselasyonu tamamlanan bölümlerde aile mezar yeri tahsis işlemleri de başlandı. Kademeli olarak tahsislerden yararlanmak isteyen vatandaşlar, Zabıta Müdürlüğünün üst katında bulunan Kırıkkale Belediyesi Muhtarlıklar Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmekte.

Kategorileri Ayrıldı

Kırıkkale’de mezar yerlerinin dolması, bu yöndeki ihtiyaçların karşılanması, vatandaşların kabir ziyaretlerini daha nezih bir ortamda yapımının sağlanması için Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın talimatları ile geçtiğimiz sene başlanan “Yeni Şehir Mezarlığı” belirlenen süre içerisinde tamamlandı. İlerleyen yıllar da her hangi bir sorun yaşanmaması adına her detayın düşünüldüğü mezar alanı içerisinde farklı kategorilere göre planlama yapıldı. İlk etapta 15 bin  adet mezar yerinin planlandığı projede aile mezarı, sıralı mezar, gazi mezar alanı, kimsesiz mezarı, çocuk mezarı ve kimsesiz mezarı olarak alanlar oluşturulacak.

Aydınlatmaları Tamamlandı

Proje kapsamında güvenliğin sağlanması için alan içerisindeki farklı noktalara da güvenlik kameralarının yerleştirilmesi planlanırken,  vatandaşların günün her saatinde ziyaret edebilmeleri için aydınlatma armatürüne yer verilerek mezarlık alanın aydınlatılması sağlandı. Şehrin mezar alanı ihtiyacını uzun yıllar boyunca karşılayacak olan yeni proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Mehmet Saygılı mezar yerlerinin dolması, nüfus oranının artması yeni ihtiyaçları ortaya çıkarttığını belirterek “şehrin ihtiyaç duyduğu her alanda olduğu gibi mezar alanı ihtiyacını da giderecek projeyi tamamladı. İnsanlarımız yakınlarını defin işlemleri için genel itibari ile yol güzergahlarını talep ediyorlar, bunun içinde orman vasfını yitirmiş çevre yolu üzerine yaptığımız yeni mezar alanımız bulunduğu ortam ile defin işlemlerini huşu içinde yapıp ziyaretlerini gerçekleştirebilecekler” ifadesini kullandı.

 Tarih: 10.01.2023 - Bu Haber 1617 kişi tarafından okundu.