BELEDİYEMİZDEN OKULLARDA HİJYEN SEFERBERLİĞİ

Kırıkkale Belediyesi Okullarda Hijyen Seferberliği Başlattı

Kırıkkale Belediyesi, Kırıkkale genelindeki Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki tüm eğitim ve öğretim kurumlarında dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışması başlattı.

 

Kırıkkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Sağlığı ekipleri, her yıl düzenli olarak okullarda gerçekleştirdiği dezenfeksiyon geleneğini bozmadan bu yılda çalışmalarına devamediyor. Kentteki 103 okul, 5 yurtta, ortak kullanım alanlarında dezenfeksiyon, bodrum kat ve zemin katlarda ise haşerelere karşı ilaçlama çalışması yürütülüyor.  12 Eylül’de başlayan çalışmaları üç hafta sürmesi bekleniyor. Özellikle tenefüs ve öğle aralarını tercih eden ekipler okulları daha hijyenik hale getiriyor.

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı: Eğitime katkı sunmaya devam edeceğiz

Geneleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimdeki başarılarının sağlıktan geçtiğini biliyoruz diyen Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “eğitimdeki başarının önemli belirleyicilerinden biri de hijyen, geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin daha temiz ve hijyenik bir ortamda eğitim almalarına olanak sağlamak için her sene olduğu gibi bu yıl da okullarımızda dezenfeksiyon çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üç hafta sürecek olan çalışmalarda tüm okullarımızda dezenfeksiyon yapmış olacağız. Böyelikle de Kırıkkale Belediyesi olarak eğitime katkı sunmaya devam etmiş olacak.” diye konuştu.

Dezenfeksiyon Çalışmaları Kapsamında

Dezenfeksiyon çalışmaları kapsamına şehir genelinde bulunan M.E.B. Bağlı 103 Devlet okulu ve 5 yurtta üç hafta süre ile ortak kullanım alanlarında (wc, kantin, yemekhane,spor salonu, yatakhane vb. alanlar) salgın hastalıklara karşı dezenfeksiyon uygulaması yürütülüyor. Tarih: 12.12.2022 - Bu Haber 301 kişi tarafından okundu.