ZABITA EKİPLERİMİZ SON KULLANMA TARİHİ GEÇEN ÜRÜNLERİ İMHA ETTİ

Kırıkkale’de Son Kullanma Tarihi Geçen Ürünler İmha Edildi

Kırıkkale Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, market ve zincir marketlere yönelik düzenlediği denetimlere devam ediyor. Denetimlerde tespit edilen son kullanma tarihi geçmiş ürünler toplanarak imha edildi.

Periyodik Denetimler Sürüyor

Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kırıkkale’de faaliyet gösteren market ve zincir marketlere yönelik denetimlerini sürdürüyor. Periyodik denetimlerini sürdüren zabıta ekipleri, market ve bakkalların işyeri açma ruhsatı, hijyen ve ürünlerin son kullanma tarihlerini kontrol ediyor. Yapılan denetimler esnasında ekiplerin dikkati sayesinde son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin raflarda bulunduğu tespit edilerek toplatıldı. Yapılan incelemede, aralarında bebek maması, bakliyat ürünleri, çeşitli meşrubat ve atıştırmalıkların bulunduğu çeşitli ürünler olduğu görüldü.

Toplanan Ürünler Zabıta Müdürlüğüne Getirilip, İmha İşlemi Yapıldı

Son kullanma tarihi geçmiş yada saklama koşullarının sağlanmadığı ürünler toplatılarak Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne ekiplerce getirildi. Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada “ Yapılan denetimlerde son kullanma tarihi geçmiş ve saklama koşulları tutmayan ürünlere el koymalar yapılarak gerekli cezai işlemleri gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızdan alışveriş yaparken mutlaka son kullanma tarihlerine kontrol etmelerini istiyoruz. Toplanan bu ürünler imha edilecek. Bu tür denetimlerimizi periyodik olarak sürdürmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımızdan da karşılaştıkları olumsuzlukları Alo Zabıta 153’e bildirmelerini istiyoruz" ifadeleri kullanıldı. Tarih: 1.12.2022 - Bu Haber 370 kişi tarafından okundu.