ZABITA EKİPLERİMİZDEN OKUL KANTİNLERİNE DENETİM

Zabıta’dan Okul Kantinlerinde Denetim

Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, öğrencilerin sağlığını tehdit edecek unsurları ortadan kaldırmak amacıyla okullarda denetimlerine devam ediyor. Okul kantin denetimlerinde satışı yasak olan ürünler ile son kullanma tarihi geçmiş ürünlere el konuldu.

Ürünler Tek Tek İnceleniyor

Kırıkkale Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından Kırıkkale genelinde faaliyet gösteren eğitim kurumları bünyesinde bulunan kantin ve büfe gibi gıda maddesi satışı yapan işletmelerde gıda maddelerinin yanı sıra hijyen, gıda maddelerinin hazırlanması, çalışma ortamı, ürünlerin fiyat etiketleri, çöp kovaları, gıda ürünlerinin son kullanma tarihleri ile yangına karşı alınan önlemlerin yeterliliği konularında kontroller gerçekleştirildi. Yapılan denetimlerde okul kantinlerindeki ürünler tek tek incelendi.

Satışı Yasak Ürünlere Özel Önem

Zabıta ekipleri, okul kantinlerinde satışı yasak olan ürün ile son kullanma tarihi geçmiş ürün olup olmadığı yönünde titizlik gösterdi. Öğrencilerin sağlığına özel önem gösterdiğini belirten Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Çocuklarımız eğitimlerine devam ederken bizlerde beslenme ihtiyaçlarını gördükleri okul kantinlerinde denetimleri büyük titizlikle yapıyoruz. Kantin yönetmeliğine uygun şekilde okullarda ki işletmelerin faaliyetlerine devam edip etmediklerine dair kapsamlı incelemede işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı, kantin ve personelin genel hijyen durumu, ürünlerin Tarım ve Orman Bakanlığı onaylı izni olup olmadığı, son kullanma tarihleri ile muhafaza koşullarının uygunlukları konularında denetim yapıldı. Okul kantinlerine yönelik denetimlerimiz devam edecek” ifadesini kullandı.

 Tarih: 28.11.2022 - Bu Haber 294 kişi tarafından okundu.