BELEDİYEMİZDEN “ENGELSİZ PİKNİK”


Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı’nın katılımları ile şehrimizde yaşayan  engelli bireyler ve aileleri için mesire alanımızda piknik düzenledi. Mesire alanında özel çocukları ile oyunlar oynayan aileler öğle yeğeninde de mangal keyfi yaptılar. 

Renkli Etkinlik İle Doyasıya Eğlendiler 

Belediyemizce yeni mesire alanımızda özel çocuklarımızı bir araya getirdik. Kırıkkale’mizin özel çocuklarına yönelik düzenlediğimiz piknikte engelli bireyler ve ailelerini bir araya getirdik. Şehrin farklı noktalarından servis araçları ile alınan özel çocuklar ve aileleri mesire alanında bir birinden renkli etkinliklerde doyasıya eğendiler. Öğle yemeğinde ise Kırıkkale Belediyesince ikram edilen mangal ile günün keyfini çıkardılar. 

Birlikte Olmaktan Mutluluk Duyuyorum

Keyifli pikniğe katılan Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı’da özel çocuklar ve aileleri ile sohbet etti. Çocuklar ile oyun oynayan Başkanımız Saygılı bol bol çocuklarla hatıra fotoğrafları çektirdi. Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı, göreve geldiği günden bu güne özellikle engelli ve özel çocuklara özel önem verdiğini, Kırıkkale’de yaşayan özel çocukların bir çoğunu yakından bildiğini,tanıdığını sürekli onlar ile bir araya geldiğini değinerek “Kanımca dünyanın en zor görevini bu çocuklarımızın anneleri ve babaları üstleniyor. Onlar ile bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum, bu vesile ile de bir araya gelerek güzel bir gün geçirmek istedik” ifadesini kullandı. 


Keyifli Gün İçin Teşekkür 

Düzenlenen etkinliğe Kırıkkale Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı’nın yanı sıra AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan, İlçe Başkanı Turgay Sarıaydın, Engeliler Derneği Başkanı Mehmet Emin Erkoç ile aileler katıldı. Pikniğe katılan engelli çocukların aileleri her zaman Kırıkkale Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı’nın yanlarında olduğunu, desteklerini hissettiklerini söyleyerek keşifli gün için Başkan Saygılı’ya teşekkür ettiler.Tarih: 2.10.2022 - Bu Haber 375 kişi tarafından okundu.