ESNAF TOPLUMUMUZUN ÇİMENTOSU


Kırıkkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine bağlı oda başkanları, Ahilik Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kırıkkale Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı’yı makamında ziyaret etti. Başkan Saygılı “Esnafımızı toplumumuzun çimentosu olarak görüyoruz, ülkemizin huzuru, birliği ve beraberliğini sağlamalarında büyük görev düşüyor” ifadesini kullandı.

CEBECİ: KÜLTÜREL BİRİKİMİ YAŞATIYORUZ

Kırıkkale Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Osman Cebeci, Kırıkkale Ticaret İl Müdürü Seyfettin Çetiner ve Oda Başkanları Kırıkkale Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı’yı makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Birlik Başkanı Osman Cebeci, Kırıkkale Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı’ya günün anlamını belirten hediyeler taktim ederek, ahiliğin sembollerinden kaftan giydirdi. Birlik Başkanı Cebeci “Bir geleneği yaşatmaya çalışıyoruz. Ahilik dünyada eşi benzeri bulunmayan Türk kültürüne özgü önemli bir kültürel birikim. Bu birikimi gelecek nesillere aktarılması için programlar hazırladık, tüm halkımızı düzenlenecek etkinliklere bekliyoruz” ifadesini kullandı.

SAYGILI : ESNAFIMIZ DAYANIŞMANIN VE AHLAKIN SEMBOLÜ

Kırıkkale Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı’da esnafın toplumun çimentosu olduğunu söyleyerek “Ülkemizin ve esnafımızın huzur içinde olması birlik ve beraberliğimizin önemini artırıyor, Ahilikte değerine sıkı sıkıya sarılmamız gereken değerleri bize hatırlatan bir esnaf geleneğimiz, zenginliğimizdir. Biz Kırıkkale’de esnafımızla birlikte huzur içinde yaşıyoruz. Belediye olarak kimseyi ayırmıyoruz. Tekrar hoşgörünün, dayanışmanın ve ahlakın sembolü olan Ahilik geleneğimizin yaşatan tüm esnafımıza teşekkür ediyor, haftalarını kutluyorum” dedi. Tarih: 12.09.2022 - Bu Haber 442 kişi tarafından okundu.