KAZANLAR İHTİYAÇ SAHİPLERİ İÇİN KAYNIYOR

Kırıkkale Belediyesi’nde Kazanlar İhtiyaç Sahipleri İçin Kaynıyor

 

Geleneksel hale getirdiğimiz İftar Çadırımızda her gün yüzlerce kişiyi konuk ediyoruz. Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanına kurulan İftar Çadırında, iftara evlerine yetişemeyenler, bölgedeki özellikle ihtiyaç sahibi aileler ağırlanıyor.

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELER

Kırıkkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli her gün sıcak yemekleri hazırlayarak Cumhuriyet Meydanında kurulan iftar çadırında ihiyaç sahibi ailelere ikram ediyor. Ramazan ayının dışında da yıl içerisinde ihtiyaç sahibi aileler ile yaşlı vatandaşlarımızı ihmal etmeyen Kırıkkale Belediyesi oluşturduğu özel ekiple ihtiyaç sahibi ailelere her gün sıcak yemek ulaştırıyor.

RAMAZAN COŞKUSU

Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı, “Her ramazan ayında Cumhuriyet Meydanımızda kurduğumuz İftar Çadırımızı 2 yıl ara vermek zorunda kaldık. Çok şükür pademinin etkisinden yavaş yavaş çıkamaya başlamamamızın ardından bu Ramazan ayında da İftar çadırımızı Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanına kurduk. İftara yetişemeyen, ihtiyaç sahibi aileler burada iftarlarını birlikte açarak eski günlerdeki gibi Ramazan coşkusunu yaşıyorlar. Ekiplerimiz ayrıca ihtiyaç sahibi ve yaşlı ailelerimize yılın 12 ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da özenle hazırlanan yemekleri ulaştırıyorlar” ifadesini kullandı.Tarih: 4.04.2022 - Bu Haber 550 kişi tarafından okundu.