BELEDİYEDEN İLK TERAVİH’DE TATLI İKRAMI

İki  yıl verilen aranın ardından teravih namazı camilerde bu yıl cemaatle kılındı. Kırıkkale Belediyesi tarafından Çarşı ve Nur Caminde tatlı ikramında bulunuldu.


Kırıkkale'de korona virüsü salgının hafiflemesiyle iki yıldır camilerde kılınamayan teravih namazları kılınmaya başlandı. Yatsı ezanının okunmasıyla, camileri dolduran vatandaşlar, Ramazan'ın ilk teravih namazını kıldı. Kırıkkale Belediyesi namaz sonrasında vatandaşlara tatlı ikramında bulundu.  Belediye ekipleri ramazan boyunca tüm camilerde ikramlarda bulunacak. 


Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Cami çıkışında yaptığı açıklamada, Ramazan aynının vatandaşlarla bir araya gelindiği önemli ibadetlerden birisi olduğunu söyledi. 


Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, "Allah’ıma şükürler olsun rabbim bugünleri gösterdi. Herkes özledi bütün vatandaşlarımızın ilgisini görüyorsunuz. Rabbim inşallah bizi bir defa daha kapatmaz. Burada bütün cemaatimizle bütün hemşerilerimizle birlikte bu Ramazan'ı geçiririz. Teravihte Ramazan'ın olmazsa olmazlarından. Bizim keyifle zevkle vatandaşlarımızla bir araya geldiğimiz önemli ibadetlerimizden birisi. Tüm hemşerilerimizin Ramazan’ı şerifini kutluyorum. Rabbim hayırlı bir şekilde geçirmeyi nasip etsin" dedi. 


Belediye Başkanı Mehmet Saygılı daha sonra Ramazan Sokağını ziyaret ederek vatandaşlar ile bir araya geldi. Vatandaşlar Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve belediye ekiplerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti.Tarih: 2.04.2022 - Bu Haber 474 kişi tarafından okundu.