ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ'NİN 107. YILI DOLAYISIYLA TÖRENLER DÜZENLENDİ


Kırıkkale'de, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107. yıl dönümü dolayısıyla törenler düzenlendi. Düzenlenene Töreni Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Mühimmat ve Belediye Başkanvekilimiz Sayın Mutlu Erol Bakır, protokol üyeleri katıldı 


Kırıkkale Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törende, Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Mühimmat ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Durmuş ve Belediye Başkanvekilimiz Sayın Mutlu Erol Bakır, Atatürk Anıtına çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Mühimmat Teğmen Özge Akyel, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Protokol üyeleri, öğrenciler tarafından hazırlanan resim sergisini gezdi.

Kırıkkale Şehitliğinde devam eden törende de Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Şehitlik Şeref Defteri'ni imzaladı. Tekbıyıkoğlu, Çanakkale Zaferi'nin Türk milletinin varoluş mücadelesi vererek, tarihe altın harflerle yazdırdığı kahramanlık destanı ve şeref abidesi olduğunu söyledi.

Bu uğurda hiç tereddüt etmeksizin gözünü bile kırpmadan istiklali ve istikbali için vatan toprağına kurban olan koç yiğitler onur ve gurur kaynağı olduğunu ifade eden Tekbıyıkoğlu, "Aziz şehitlerimizin emaneti değerli şehit aileleri ve kahraman gazilerimiz ise de başımızın tacıdır" dedi.


Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar tarafından dualar edildi. Protokol üyeleri, şehit mezarlarına dolaşarak karanfil bıraktı.Şehitlik ziyaretinin ardından Kültür Merkezinde  düzenlenen programa katıldılar. 
Tarih: 18.03.2022 - Bu Haber 498 kişi tarafından okundu.