BİLİM MERKEZİMİZDE ARA TATİLE ÖZEL ETKİNLİKLER

Kırıkkale Belediyesi tarafından şehre kazandırılan ASELSAN destekli İç Anadolu'nun en büyük bilim merkezi olan Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezimiz etkinliklerine ara tatilde devam ediyor.
Çeşitli Etkinliklere Katılıyor
Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezi'nde ara tatilde düzenlediği etkinliklerle aileleri ve öğrencileri bilimle buluşturuyor. Kırıkkale Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı, Kırıkkaleli çocukları bilim ile tanıştırmak, onlara yeni ufuklar aşmak, şehre de farklı bir kimlik kazandırmak için faaliyete geçirdikleri Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezinin yıl boyunca dolu dolu bilimsel etkinliklere ev sahipliği yaptığını söyledi. Başkanımız Mehmet Saygılı “Kırıkkale’de yüzlerce aile ara tatilde çocuklarıyla birlikte Bilim Merkezi'ne gelerek çeşitli etkinliklere katılıyor. Özellikle 5-9 yaş arası öğrencilerimiz için düzenlediğimiz faaliyetlerimiz dolu dolu geçiyor" diye konuştu.
Keyifli Vakit Geçiriyorlar
Ara tatili verimli geçirmek için 5-9 yaş arası öğrenciler; atölyelerde keyifli vakit geçiriyor. Gözlem Kulesi'nde teleskop ile güneş gözlemi yapan öğrenciler; bilimsel etkinliklerle projeler ortaya çıkarıyor. Öğrenciler, farklı konu ve temalarda gerçekleştirilen eğlenceli bilim gösterileri ile günlük hayatlarında karşılaştıkları birçok soruya da yanıt buluyor. Aileler, hafta içi 13.00-16.00 saatleri arasında 5-9 yaş grubu için ayrı düzenlenen bilimsel etkinliklere ücretsiz katılabiliyor.


Tarih: 15.11.2023 - Bu Haber 438 kişi tarafından okundu.